AnasayfaArtırılmış GerçeklikArtırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) Nedir?

Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) Nedir?

Artitilmis-gerceklik-nedir

“Augmented Reality” kavramı Türkçe ’ye “Zenginleştirilmiş Gerçeklik” ya da “Artırılmış Gerçeklik” olarak çevrilmektedir. Augmented Reality sayesinde istenilen herhangi bir nesne, mobil cihaz ya da bilgisayardaki bir kamera aracılığıyla, gerçek dünyada pozisyonlandırabilir ve işlevsel hale getirebilmektedir.
Artırılmış gerçeklik, gerçek dünyanın cihazınızdaki kamera ile görüntüsünün alınması sırasında, gerçek dünya üzerinde önceden belirlenmiş olan hedef noktalara (maker), bilgisayarda hazırlanmış olan materyallerin belli noktalarından bağlanması ve oluşan sonucun yazılımlar vasıtasıyla yorumlanarak çıktı görüntünün eşzamanlı olarak alınmasıdır.
3 boyutlu çizimler, videolar ya da modelleme yapılan gerçek nesneler gibi her türlü nesneler ile AR uygulamaları başarılı bir şekilde yapılabilmekte. Siz de geleceğin teknolojisini günümüze getirmek ve şimdi kullanmak istiyorsanız polynomtech ile hemen iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede firmanız ve sektörünüze özel olarak arttırılmış gerçeklik teknolojisini nasıl kullanabileceğinizi örneklerle görmüş olursunuz. Ülkemizde bu teknolojiyi sınırlı sayıda kullanan firmalardan biri olmanın ayrıcalığını polynomtech ile yaşayabilirsiniz.

AR uygulamalarını daha çok E-ticaret, mobilya, giyim ve inşaat sektörü şu anda tercih etmekte, çok yakında AR ile oluşturulmuş sanal laboratuvarlar da eğitim sistemimize giriş yapacaktır. AR uygulamalarını unity platformunda javascript ve C# ile geliştirebilirsiniz.

Artırılmış Gerç

Üniversite öncesi eğitimini Antalya’da tamamlamıştır. Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi mezunudur, halen Kafkas Üniversitesi Doğum ve Jinekoloji Anabilim Dalında akademik eğitimine devam etmektedir. Aynı zamanda girişimleri olan Web Solutions şirketinde .Net ve PHP developer olarak çalışmaya devam eden ÇETİN, Uzmanlık alanları olan; Web tasarım ve programlama, dijital sanayi, network marketing, bilişim güvenliği, mobil uygulama geliştirme alanlarında yazarlık yapmakta ve etkinliklerde konuşmacı/eğitmen olarak görev almaktadır.

İçeriğe Puan Ver:
1 YORUM

YORUM YAP

bir × 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.