AnasayfaHakkında

Yazılım sektörü ile ilgili çalışmalara 2006 yılında başlayan Fatih Mehmet Çetin, birçok kişi, kurum ve şirketlere wordpress ve joomla ile site tasarlayarak web tasarım dünyasına giriş yapmıştır. Şimdilerde yazılım sektörüne katkı anlamında birçok ciddi projesi bulunan Fatih Mehmet Çetin’ in hayattan beklentisi, Türkiye Cumhuriyeti’ne ait tamamen yerli bir yazılım şirketi kurup ülkeyi, bilişim teknolojileri anlamında dışa bağımlılıktan kurtarmaktır.
1987 yılında ülkemizin rahat ve sıcak şehirlerinden olan Antalya’da dünyaya gelen Fatih Mehmet Çetin, iş hayatında olduğu kadar, okul hayatında başarılı bir geçmişe sahip değildir. Üniversitede tercihini Kafkas Üniversitesi’nden yana kullandı. 2006 yılında eğitime başladığı Veteriner Hekimliği bölümünden 2015 yılında mezun oldu.

Üniversitenin ilk yıllarında kazanmış olduğu burs ile kendisine masaüstü bilgisayar toplayarak yazılıma dair araştırmalarını daha da derinleştirdi.

Bilginin paylaşıldıkça arttığı görüşünü benimseyen, sürekli olarak yenilikçi düşünceyi destekleyen Fatih Mehmet Çetin; Hiçbir zaman araştırmaktan ve yeni deneyimler elde etmek üzere çalışmaktan vazgeçmez. Sürekli değişim içerisinde olan yazılım sektöründe başarıyı yakalamanın en önemli unsurunun kod yazmak olduğunu aklından çıkarmaz. Bu ilgi, gayret ve çalışma, birçok başarıyı da beraberinde getirir. Bu esnada Bilge Adam’dan almış olduğu eğitim ile birçok girişime de ayrıca imza atar. Web tasarım dünyasına yeni bir soluk getirecek olan website generator bunlardan yalnızca birisidir.
Profesyonel hayatı dışında video düzenleme, eğitim teknolojileri, çocuk gelişimi, robotik yazılımlar ve geliştirme kartları gibi konulara özel ilgi duymaktadır.

Fatih Mehmet Çetin; Türkiye yazılım sektörünün hak ettiği yere ulaşması için çalışmalarına, Ailesi ve Eşinin desteği ile hızla devam etmektedir.